Dzieci uwielbiają być noszone!!

 

 

DZIECI NOSZONE W CHUSTACH DO NOSZENIA DZIECI....

Mniej płaczą! (43% mniej w ciągu dnia i 54% mniej wieczorem)*

Są zdrowsze! (szybciej przybierają na wadze, mają lepiej rozwiniętą koordynację, mięśnie i poczucie równowagi) **

Poznają świat z poziomu dorosłego człowieka!

Szybciej stają się niezależne! (są pewniejsze siebie i bardziej samodzielne)***

Śpią lepiej! (zasypiają szybciej i śpią dłużej)

Uczą się więcej! (są spokojniejsze i uważniej obserwują otaczający świat)

Są po prostu szczęśliwsze!

 

 

 

Co przemawia za chustami do noszenia dzieci?

  • Prawidłowo założona i zawiązana chusta do noszenia dzieci (lub nosidło dla dzieci) jest całkowicie bezpieczna dla dziecka i dla rodzica. 

  • Ułożenie ciała dziecka w chuście lub miękkim nosidle dla dzieci wspomaga prawidłowy rozwój bioder i umożliwia prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co zapobiega nadmiernemu obciążaniu niedojrzałego jeszcze układu kostnego. 

  • Bliskość rodzica uspokaja dziecko, ponieważ słyszy ono miarowy oddech i bicie serca swojego opiekuna. 

  • Rodzice mają większą swobodę ruchów niż z wielkim, ciężkim wózkiem. Chusty do noszenia dzieci i nosidła dla dzieci świetnie nadają się na dłuższe wycieczki do miasta, gdzie jest tłok, a także w trudny teren, gdzie z wózkiem ciężko się przedostać. 

  • Noszenie w chuście pomaga dzieciom z problemami kolkowymi (jest im ciepło, a brzuszek jest nieustannie masowany poprzez ruchy ciała noszącego).

  • Chusty pozwalają na wykonywanie wszystkich niezbędnych prac domowych przy jednoczesnym bliskim kontakcie z dzieckiem. 

 

 

 

Noszenie w chuście stało się bardzo modne w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy aktywne mamy, chcące pozostać przy dziecku, a jednocześnie mieć dużą swobodę, zwróciły się w stronę znanych od zarania dziejów metod przemieszczania się z dzieckiem.

Już kilkaset lat temu, zarówno w Afryce i Azji, jak i tu, w Europie matki nosiły dzieci ze sobą, na pole, do pracy. Nosiły je w tym, co akurat miały pod ręką. Za zwyczaj był to prosty kawałek materiału, przerzucony przez ramię (pierwowzór chusty kieszonki) lub długi pas materiału, którym matki przywiązywały dzieci do siebie (ówczesna chusta tkana).

 

 

 

 

 

 Głównymi zaletami chust do noszenia dzieci (poza ich niewątpliwym aspektem zdrowotnym) jest to, że są małe i można je wszędzie zabrać. Luk bagażowy w samolocie nie jest idealnym miejscem dla wózka. Nosidełko dla dziecka lub chustę do noszenia dzieci można wziąć ze sobą zawsze i włozyć nawet do bagażu podręcznego.

Aktywni rodzice, lubiący spacery na łonie natury z pewnością docenią magię chust do noszenia dzieci. Na przykład w górach wózek jest nieporęczny, przeszkadza, spowalnia. Nosidełko dla dzieci jest idealne na takie wypady. Zakłada się je kilka sekund, włada dziecko i można iść na piękną wycieczkę, nawet w dość trudny teren (oczywiście, zachowując zdrowy rozsądek).

Zapraszamy, byście razem z nami odkrywali tajniki chustowania. Jest to naprawdę fajna zabawa i ani się obejrzycie, jak Wasza kolekcja chust do noszenia dzieci i nosidełek dla dzieci dobije do kilku (a może kilkunastu) sztuk.

Każdy zaczynał od jednej chusty do noszenia dzieci lub od jednego tylko nosidełka, bo nie był przekonany czy mu to pasuje.

 

 

 

 

 

Przekonaj się!

UWAGA: Chusty do noszenia dzieci uzależniają! Reklamacji z tego powodu nie przyjmujemy! :)

 

* A. Hunziker i Ronald G. Barr (Departament Pedriatryczny, The McGill University-Montreal Children's Hospital Research Institute, Montreal, Quebec, Canada): Increased Carrying Reduces Infant Crying: A Randomized Controlled Trial. PEDIATRICS Vol. 77 No. 5 May 1986, pp. 641-648

** Anderson GC (College of Nursing, University of Florida, Gainesville 32610): Current knowledge about skin-to-skin (kangaroo) care for preterm infants.

*** William W. Lambert, American Anthropological Association, 1981.