Proszek do prania Bio D View larger

Proszek do prania Bio D

New product

Ekologiczny uniwersalny, niebiologiczny, skoncentrowany proszek do prania.
Proszek hypoalergiczny.

More details

55,00 zł tax incl.

Add to wishlist

More info

Uniwersalny, niebiologiczny, skoncentrowany proszek do prania do stosowania w pralkach automatycznych, Franiach i do prania ręcznego.

Doskonały proszek do prania pieluszek, ubranek dziecięcych i całej rodziny, przyjazny skórze nawet bardzo wrażliwych, alergicznych domowników.

Wybór proszku Bio-D przez Kangurkowo, nie jest przypadkowy. Świadomi tego, że wiele ekologicznych środków do prania zawiera wysoki procent mydeł roślinnych, które nie sprzyjają chłonności pieluszek osadzając się na ich włóknach i w pewien sposób "zatłuszczając" je, wybraliśmy proszek, który zawiera możliwie najniższy ich procent.

Niższa zawartość mydeł roślinnych w żadnym stopniu nie obniża skuteczności proszku, jedynie odpowiada na potrzebę zachowania chłonności włókien (szczególnie wrażliwe na "zatłuszczanie" są włókna bambusa i mikrofibrowe, potem inne).

Zawartość mydeł roślinnych w proszku Bio-D:

  • formuła proszku w opakowaniu 1 kg: od 5 do 15 %
  • formuła proszku w opakowaniu 2kg i większych: od 0 do 5%


Jeśli chcesz prać pieluszki w 40 stopniach i mieć pewność, że będą odkażone i higieniczne- używaj proszku Bio-D z dodatkiem 1 łyżeczki proszku Nappy Fresh.

Opakowania: 1 kg, 2 kg, 12.5 kg

 
Skład: Zeolite, Sodium Carbonate, Sodium Sulphate, Sodium Metasilicate, Vegetable Soap, Sodium Perborate, Non-ionic Detergent, Cellulose Colloids.

Proszek do prania i płyn do płukania Bio D to produkty hypoalergiczne, przyjazne skórze z AZS (Atopowym Zapaleniem Skóry). Producent wyeliminował składniki często alergizujące, minimalizując ryzyko wystąpienia alergii. Produkty Bio D do prania pozbawione są drażniących wybielaczy optycznych, aktywatorów TAED, sztucznych barwników czy intensywnych kompozycji zapachowych.

Proszek Bio D jest proszkiem non-bio, tj. niebiologicznym - co to oznacza?

 Proszek non-bio to proszek, w którym nie stosuje się enzymów. Zadaniem enzymów jest rozkładanie tłuszczy i białek. Zwykle proszki z działu ekologicznego prania nie zawierają enzymów, ponieważ są one substancjami, które u wielu osób powodują alergie oraz najczęściej są wytwarzane przez organizmy zmienione genetycznie, co kłóci się z ideą ekologicznej produkcji.

 
Wskazówki:

  • Pranie ręczne: Zawsze należy upewnić się, że proszek rozpuścił się całkowicie zanim zanurzymy ubranie.  Przed suszeniem należy wypłukać pranie w czystej wodzie.
  • Należy pamiętać, że Proszek Bio-D jest proszkiem skoncentrowanym, używamy go więc znacznie mniej niż standardowo używanych proszków. Dokładnie:
  • Pranie ręczne (20-25 litrów) Miękka woda: 60ml, Twarda woda: 80ml, Bardzo twarda woda: 100m
  • Pralki automatyczne ładowane od przodu: Miękka woda: 60ml, Twarda woda: 80ml, Bardzo twarda woda: 100ml
  • Inne pralki automatyczne Miękka woda: 70ml, Twarda woda: 90ml, Bardzo twarda woda: 110ml

1 czubata łyżeczka = 15ml

Reviews

Write a review

Proszek do prania Bio D

Proszek do prania Bio D

Ekologiczny uniwersalny, niebiologiczny, skoncentrowany proszek do prania.
Proszek hypoalergiczny.