Miękkie paputki do chodzenia - granatowe View larger

Miękkie paputki do chodzenia - granatowe

New product

Miękkie skórzane paputki do nauki chodzenia dla dzieci. Idealnie nadają się dla dzieci uczących się chodzić i dla dzieci już chodzących.

More details

Na zamówienie, czas oczekiwania ok 14 dni.

43,90 zł tax incl.

Add to wishlist

More info

Butki paputki.pl są idealne dla maluchów próbujących stawiać swoje pierwsze kroki, jak również dla tych, którzy niedawno posiedli umiejętność samodzielnego chodzenia. 

Eksperci medyczni na całym świecie uważają, że nauka chodzenia i chodzenie boso jest najzdrowszym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Butki z elastyczną, zamszową podeszwą, wykonane z delikatnej jagnięcej skórki, są optymalnym sposobem dla realizacji tej koncepcji zdrowego chodzenia. Dziecięce stópki w takich butkach rozwijają się harmonijnie, bez ograniczeń sztywnych zapięć i twardych podeszw, otulone jedynie mięciutką, oddychającą skórą naturalną. 

Obuwie tego typu otrzymało prestiżowy " znak Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy Pediatrów " dla produktu, który wspiera naturalną funkcję stopy.

*Opis produktu:
(ulotka informacyjna dołączana w eleganckim opakowaniu - produkt idealnie nadaje się na prezent)

*Opinie specjalistów:
(dotyczące zdrowego chodzenia dzieci, potwierdzające zalety naszych paputków jako NAJWŁAŚCIWSZEGO rodzaju pierwszego obuwia dla maluchów)

Fragment rozmowy z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (miesięcznik "Rodzice")

" Jakie błędy robią rodzice przy kupowaniu butów ? "

" Słuchają starych prawd, że dobry but powinien być wysoki, mieć twardą podeszwę i sztywny zapiętek. A dla dziecka chodzenie w czymś takim przypomina marsz w butach narciarskich ! Rodzice robią tak, ponieważ chcą zabezpieczyć dziecko. A lepiej dać maluchowi i jego stopom maksimum swobody - pozwolić mu poszaleć . "

Odpowiedź eksperta: dr med. Iwona Jańczewska, specjalista pediatra ( Mamopedia.pl - Największa encyklopedia dla mam )

- " Nie jest wskazane zakładanie dziecku sztywnych butów w domu, tak jak nie zakładamy sztywnych rękawic na ręce. Stopa nie potrzebuje wspomagania, lecz ruchomości i swobody. Dzieci uwielbiają biegać boso i chyba wiedzą co robią. Chodzenie bez bucików to doskonałe ćwiczenie dla małych nóżek, palce swobodnie się zginają, co pomaga w kształtowaniu się mięśni i sklepienia stóp.... "

Źródła:
http://mamopedia.pl/12-23-mies/wychowanie/pierwsze-buty
http://parenting.pl/portal/teksty/male-stopki-%3F-wielka-odpowiedzialnosc
Arlene Eisenberg, Heidi Murkoff, Sandee Hathaway BSN. "What to Expect in the First Year",Workman Publishing Company II Paperback Edition (2008)
Pentley Elizabeth. "Gentle Baby Care". McGraw-Hill ; 401-02
Fenwick Elizabeth. "The Complete Book of Mother & Baby Care". Dorling Kindersley Publihers LTD. 2001
Canadian Pediatrics Society. "Pediatrics and Child Health" 1

Reviews

Write a review

Miękkie paputki do chodzenia - granatowe

Miękkie paputki do chodzenia - granatowe

Miękkie skórzane paputki do nauki chodzenia dla dzieci. Idealnie nadają się dla dzieci uczących się chodzić i dla dzieci już chodzących.